על תום ועל רוני

אנחנו רוני הלוי ותום אלקלעי, שותפים לחיים עם אהבה לאדמה הנגוחה.


מה שהקסים אותנו באדמה הנגוחה זו הפשטות בבנייה והתוצאה העוצמתית. בכניסה למבנה אדמה נגוחה מיד מרגישים בבית, הקירות עוטפים אותך ומחבקים אותך, הטמפרטורה תמיד נעימה, הלחות תמיד נמוכה, הרעשים נמוגים והעולם שבחוץ נעלם.
נחשפנו אליה לראשונה במרוקו. כשאנחנו אומרים "אליה" אנחנו מתכוונים לאדמה הנגוחה כמובן. איך שקיר נוצר מאפס, מערימה של אדמה ומעט קרשים בתוספת מנגוח שעולה ויורד על רקע נופים קסומים. ובלי לשים לב, הקרשים הופכים לקיר והנוף שעוטף אותך נהיה מוחשי. עכשיו אלו הקירות שמבודדים אותך ויוצרים תחושה של אינטימיות נעימה. והקירות האלו מספרים סיפור... והסיפור הזה מלא בזכרונות.

החוויה הזו סקרנה אותנו, הקסימה אותנו וחזרה איתנו הביתה... ומכאן הכל התחיל.
כדי להבין, חזרנו חזרה וניסינו להבין את סודות התערובת והמסגרות, איך קיר נוצר מאפס?
גייסנו את כישורינו, למדנו את סודות התערובת, סיננו אדמה וחקרנו, יצרנו עשרות בלוקים ושברנו, עד שהבנו והגענו לתערובת הנכונה. עכשיו נשאר ללמוד את עבודת התבניות, גילינו שיש גבול למה שאפשר ללמוד מהספרות ומהאינטרנט. נסענו ללמוד אצל בעלי הנסיון בחו"ל ונחשפנו לפרטים הקטנים. נשאר רק לקפוץ למים.
לא יאומן כי יסופר
הפינה הראשונה של "וילה אדמה". התרגשנו. לאט לאט התחלנו לראות צורה.
הפידבקים והתגובות של עוברי האורח הכניסו בנו מרץ להמשיך ולעשות, לנסות ולבנות. פתאום אייטם ב"לילה כלכלי", כתבה ב"בית&נוי", אנשים מתפעלים, שואלים שאלות, מתרגשים איתנו...
"אתם בונים גם בתים של אחרים?"
שאלה שנתקלנו בה במהלך הבנייה, שאלה שבנתה את הצעד הגדול הבא. חקרנו, בדקנו, למדנו... ואחרי שנים של ניסוי וטעייה, אגירת ידע ובניית קירות, ספסלים וחומות... וגם לא מעט תהיות החלטנו לאמץ את שיטת הבנייה למקצוע.
כיום אנחנו מציעים שירותי קבלנות מקצועיים, מנוסים ומלאי כבוד לאדמה הנגוחה
מעוניינים לראות פרויקטים נוספים שלנו? www.rammedearthisrael.com

כל התכנים, התמונות והמידע באתר זה הנם באחריותו הבלעדית של בית העסק המפרסם (התיירן)
פותח ע"י weekend פורטל צימרים © זאפ וויקנד- All Rights Reserved